
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin over Nickel |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 30 |
Stock: 871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27456
Ext.Price$0.27456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27456 | $0.27456 |
| 10 | $0.24514 | $2.45140 |
| 50 | $0.21888 | $10.94400 |
| 100 | $0.19115 | $19.11500 |
| 500 | $0.16694 | $83.47000 |
| 1000 | $0.15665 | $156.65000 |
| 3000 | $0.14700 | $441.00000 |
